امــروز : ۱۳۹۶ دوشنبه ۸ خرداد

Today : 2017 / 28 / 5 Sunday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
آیا ایران و آمریکا محرمانه مذاکره کرده اند؟


آیا ایران و آمریکا محرمانه مذاکره کرده اند؟

معدن 24: رئیس مجلس شورای اسلامی درباره طرح مسائلی در موضوع مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا اظهار داشت: ایران هیچ گونه مذاکره محرمانه ای با آمریکا نداشته و هر مذاکره ای در این موضوع به صورت علنی برگزار می شود. البته در اینجا مواضع طرف مقابل ایران واضح نیست.

تاثیر تحریمها به اندازه ای نیست که غربیها از آن دم می زنند. واقعیت این است که علاوه بر تحریمها، سوء مدیریت اقتصادی نیز در ایجاد شرایط اخیر اقتصادی دخیل بوده است و من تاثیر این مورد را بیشتر از تحریمها می دانم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با شبکه الجزیره که امروز پخش شد، مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی را تشریح کرد و افزود: ایران هیچ گونه مذاکرات محرمانه ای با آمریکا نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه لقاء الیوم (گفتگوی روز) برنامه الجزیره پاسخگوی سوالات مختلف خبرنگار این شبکه در تهران بود.

رفتار دوگانه غربیها درباره سوریه و بحرین

وی درباره تحولات سوریه اظهار داشت: در سوریه مردم و دولت خواهان اصلاحات هستند اما نباید از اصلاحات به عنوان دستاویزی برای مجازات سوریه در مواضعش علیه رژیم صهیونیستی استفاده شود. کشورهای غربی در نظر دارند با حمایت از خشونتها در سوریه ، به سمت اهداف موردنظرشان که تحقق اصلاحات عنوان می شود، گام بردارند که این راه حل صحیحی نیست.

از طرفی باید مدنظر داشته باشیم که برخی رژیم های دیکتاتوری در منطقه وجود دارند که با هیچ فشاری از سوی غرب مواجه نیستند و این دوگانگی قابل توجیه نیست. در وقایع بحرین مشاهده شد که با وجود قیام مردمی ، برخی کشورها تانک و نظامی به این کشور گسیل داشتند.

متاسفانه برخی کشورها همزمان با کمک تسلیحاتی به مخالفان سوریه با ارسال سلاح و نظامی علیه مردم وارد عمل شده اند که این مسئله بیانگر سیاستهای دوگانه آنهاست.

لاریجانی با اشاره به روابط ایران با جریانهای مخالف سوری تاکید کرد: ما هرگز اقدامات مخالفان مسلح را تایید نمی کنیم. این نکته واضح است که آمریکا و اسرائیل به عنوان حامیان اصلی مخالفان مسلح در سوریه عمل می کنند که این بسیار شک برانگیز است.

وی با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از راه حل سیاسی در سوریه، افزود: ما با راه حل سیاسی در سوریه موافقیم و از این تلاشها حمایت می کنیم. در گام نخست دو طرف باید سلاح را کنار بگذارند. در مرحله دوم باید مخالفان پای میز مذارکه حاضر شده تا شرایط برای حل اختلافات فراهم شود. در مراحل بعد نیز باید انتخابات برگزار شود.

انتظار ایران از حماس در تحولات سوریه

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایتهای ایران از فلسطین ، تاکید کرد: سفر اخیر برخی مقامات کشورهای عربی به نوارغزه گامی مثبت تلقی می شود، اما کافی نیست. باید راهکاری اندیشیده شود که اسرائیل از تجاوزات علیه غزه پشیمان شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره اختلافات ایران و حماس در موضوع سوریه اظهار داشت: شاید با آنها در برخی مسائل اختلاف نظر داشته باشیم اما این به معنای پایان روابط نیست. البته ما انتظار داشتیم حماس در موضوع تحولات سوریه با توجه به حمایتهای همیشگی دمشق از گروههای مقاومت، با حکمت بیشتری عمل کند.

لاریجانی با اشاره به اینکه غزه هم اکنون بسیار قویتر از قبل شده ، افزود: حمایتها از غزه نسبت به بیشتر شده است. البته ما از طرفهایی که سلاح برای مخالفان سوری می فرستند تقاضا داریم ایم تسلیحات را برای گروههای فلسطینی در غزه ارسال کنند.

پیشنهاد رفع تحریمها علیه ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره درباره مذاکرات در موضوع هسته ای ایران ، اظهار داشت: چرا بقیه کشورها حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای و پیشبرد توانمندی خود را در این زمینه دارند و ایران تنها نباید از این حق برخوردار باشد؟ متاسفانه آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت اوامر آمریکا فعالیت می کند که این بسیار منفی است.

لاریجانی درباره پیشنهادات ارائه شده به تهران اظهار داشت: راه حل توقف تحریمهای غرب علیه ایران در برابر توقف غنی سازی 20 درصد مورد توافق است اما متاسفانه آنها به وعده های خود عمل نمی کنند.

وی افزود: ما هرگز در پی دستیابی به تسلیحات هسته ای نیستیم و حقوق خود را از طریق برمبنای موازین بین المللی دنبال می کنیم و در این زمینه هیچ فشاری را نمی پذیریم.

مذاکره محرمانه با آمریکا نداشته ایم
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره طرح مسائلی در موضوع مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا اظهار داشت: ایران هیچ گونه مذاکره محرمانه ای با آمریکا نداشته و هر مذاکره ای در این موضوع به صورت علنی برگزار می شود. البته در اینجا مواضع طرف مقابل ایران واضح نیست.

لاریجانی با رد ادعای رسانه های غربی درباره تاثیر شدید تحریمها علیه ایران، اظهار داشت: تاثیر تحریمها به اندازه ای نیست که غربیها از آن دم می زنند. واقعیت این ااست که علاوه بر تحریمها، سوء مدیریت اقتصادی نیز در ایجاد شرایط اخیر اقتصادی دخیل بوده است و من تاثیر این مورد را بیشتر از تحریمها می دانم.

می توانیم نامزد انتخابات صادر کنیم

علی لاریجانی در پاسخ به آخرین سوال خبرنگار الجزیره، که درباره حضور احتمالی وی در صحنه انتخابات ریاست جمهوری 92 بود، اظهار داشت: وقت زیادی برای این مسئله داریم. رقابتهای انتخاباتی در ایران مشابه کشورهای دیگر نیست و کمی دیرتر آغاز می شود. ما نامزهای متعددی در انتخابات داریم و حتی می توانیم نامزد انتخابات به کشورهای دیگر صادر کنیم.کد خبر : 2515 تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۹/۶ ساعت 38 : 10
منبع : بازدید : 1710


ردیفتیترتاریخ
1 کاهش مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ماه پیروزی ترامپ ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي
2 ایران و آمریکا هیچگونه رایزنی درخصوص مسائل منطقه ندارند ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۳ شهريور
3 معامله ایران و آمریکا در عمان/تحویل محموله به آمریکا ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۷ تير
4 مردم ایران و آمریکا چگونه خانه می‌خرند؟ ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۰ شهريور
5 گزینه نظامی علیه ایران هنوز روی میز است ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ فروردين
6 رایزنی های ایران و آمریکا بر سر سانتریفیوژها ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۵ بهمن
7 تضاد«شیرین عبادی» درقبال ایران و آمریکا ۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر
8 دیدگاه های ایران و آمریکا به هم نزدیک شد! ۱۳۹۳ جمعه ۳۰ آبان
9 تضمینی بر ادامه مذاکرات ایران و آمریکا وجود ندارد ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
10 تنها راه بهبود روایط ایران و آمریکا ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
11 تحلیل جزئیات آخرین مواضع هسته ای ایران و آمریکا ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ شهريور
12 از سر گیری مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۶ مرداد
13 واکنش بان کی مون به اختلاف ایران و آمریکا ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ فروردين
14 رویارویی ایران و آمریکا این بار در والیبال ۱۳۹۲ جمعه ۱ آذر
15 نتایج نظرسنجی رابطه ایران و آمریکا ۱۳۹۲ جمعه ۲۶ مهر
16 محسن رضایی: به آینده مذاکرات ایران و آمریکا خوشبینم ۱۳۹۲ دوشنبه ۸ مهر
17 تاثیر مذاکرات ایران و آمریکا بر خودرو +جدول ۱۳۹۲ يکشنبه ۷ مهر
18 اعتراض تهران به واشنگتن ۱۳۹۲ يکشنبه ۷ مهر
19 غیر از لحن‌ها تغییر دیگری دیده نمی‌شود! ۱۳۹۲ شنبه ۶ مهر
20 میانجی‌گری عراق میان ایران و آمریکا ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۰ شهريور


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟